Obrovské GT je tam! Ryba kvůli které jsme sem cestovali

Petrův zdar z druhého dne v Ománu přátelé.

Dnes to byla pořádná jízda s nezapomenutelnými zážitky. Po včerejší lehké přívlačí jsme se domluvily, že bychom dnes mohli zkusit chytit nějakou větší rybu. Ani ve snu jsme si ovšem nepředstavovali, že se nám povede zapřáhnout a zdolat 47 kilogramové GTéčko neboli oficiálním názvem Giant Trevally.

Tento nádherný a silný predátor zareagoval na velikého poppera, první útok tato megaryba minula a z té obrovské rány u hladiny se lekla celá posádka, Zdenál však pokračoval v pohybu s nástrahou a pak to přišlo. Obrovská rána do prutu, okamžitá jízda a adrenalinová zdolávačka. Po vytažení GTčka na loď jsme udělali pár rychlých fotek a pustili tuto majestátní rybu zpět, ta to však nemohla z počátku rozplavat a tak jsme k ní přijeli lodí a ve snaze jí chytit za ocas Rybostroj přepadl přes bort lodi a tak máme natočenou i vtipnou scénku, která později obletí náš rybářský svět v připravovaném filmu.  Nic méně vše dobře dopadlo, ryba to nakonec dala a zmizela v hlubinách a Zdenála se nám podařilo dostat zpět na loď. 

Po náročném lovu s těžkými poppery jsme vyrazili za odpočinkem k nedalekým ostrůvkům, kde se Tomínovi podařilo ulovit nádhernou rybu jménem Queenfish. Ta se nám ukázala v plné parádě již při souboji svými vysokými výskoky. Za povšimnutí stojí taktéž její zbarvení a krásné černé tečky nad postranní čarou. 

Celý den jsme se věnovali velkým rybám, neustále jsme nahazavoli těžké poppery a napodovali cukavými pohyby společně s namotávání zraněnou kořist. Za nástrahou nám vyjelo několik dalších ryb, především další obrovská GTčka a nádherné Dorádo. Žádná z nich ale nakonec naší nástrahu neokusila a práce s těžkým náčiním si vybrala svoji daň a tak jsme po náročném rybaření ve čtyři hodiny odpoledne vyrazili k našemu dočasnému domovu. 

Všichni pomalu ale jistě začínáme být spálení i pořádně unavení, zbývájí nám ovšem ještě tři dny rybolovu v této krásné zemi a tak do toho dáme maximum. Věřím, že už teď se máte na co těšit v našem připravovaném rybářském filmu z Ománu.

Ozveme se zase zítra, ať vám to jezdí, ahoj!